Senátor Jaroslav Doubrava: Evropa není schopná uživit tolik uprchlíků

Pokud chceme zachovat Evropu tak, jak ji známe, musíme příliv uprchlíků zastavit za každou cenu. I za cenu odložení jakéhokoli soucitu. Oni ho s námi také mít nebudou! V rozhovoru to uvedl senátor Jaroslav Doubrava (zastupitel Ústeckého kraje a člen Severočeši.cz). Podle jeho slov je ale otázkou, zda Rubikon již nebyl překročen.

Příliv uprchlíků do Evropy zatím příliš neslábne. Je důvod k obavám?

Zcela určitě. Evropa není schopná takové množství lidí pojmout a uživit. Pokud je německá kancléřka Angela Merkelová s otevřenou náručí zvala a vítala, ať se o ně postará a nestrká je ostatním zemím, které o ně nestojí, pomocí jakýchsi kvót. Nejde totiž o válečné utečence, ale o mladé ekonomické migranty, kteří jsou vybaveni moderní elektronikou, dostatkem peněz. Dokázali to i ti, kteří do Česka přijeli, aby tu zůstali. Nakonec ale zmizeli do Německa, protože zjistili, že tam se budou mít lépe. Jsou to nevzdělaní a podle mého názoru i nevzdělatelní lidé. Oni navíc předpokládají, že v Evropě budou žít ze sociálních dávek, o práci mezi nimi nepadlo ani slovo. Jedinou válečnou oblastí je dnes Sýrie, kde je Islámský stát zahnán do kouta, válečný stav tam pomalu končí. Zmiňoval jsem proto tento problém i před českým premiérem Bohuslavem Sobotkou, zda místo toho, jak zvládnout příliv syrských emigrantů k nám, by nebylo lepší, a na čase je přicházející i ty, kteří už dávno prolomili hranice EU i naší, naopak vracet do jejich země, aby se mohli podílet na její obnově. Bohužel jde často také o množství vycvičených zabijáků, kteří se vmísili do migrační vlny. Řeči o tom, že se dokáží integrovat do naší společnosti, považuji po událostech v Paříži a Bruselu za chiméru. Ty atentáty mají na svědomí potomci migrantů, kteří se v těchto zemích již narodili. Islám není náboženství, ale ideologie spojená s násilím.

Jak hodnotíte nizozemské NE k asociační dohodě mezi Bruselem a Kyjevem?

Myslím, že je to celkem pochopitelná věc, protože každý, kdo se podívá realistickým pohledem na dění na Ukrajině, musí být vystrašený a vyděšený. Není proto překvapením, jak referendum dopadlo. Je ale otázka, nakolik se tím Nizozemská vláda bude řídit. Na Ukrajině se dostala k moci v podstatě fašistická vláda. Smutné je, že je to vláda, kterou podporuje Karel Schwarzenberg, jeho kamarádi jako Štětina a jemu podobní, ale i celá řada našich politiků, což považuji za velkou hanebnost. Lidé v Holandsku si toto vše asi uvědomili a vyjádřili se v referendu tak, jak se vyjádřili. Pokud vláda na Ukrajině dokázala poslat armádu na vlastní lidi, zakázala jim užívat svoji mateřštinu, je to neslýchané. Můžeme se divit, že se tamní lidé vzbouřili a bránili? A vezměte tu obrovskou dezinformační kampaň našich sdělovacích prostředků a nejen našich! Ostatně i to byl důvod, proč jsem jel loni na podzim do Luhanské oblasti jako pozorovatel při volbách. Prezident Porošenko mě vzápětí vyznamenal čestným titulem persona non grata, tedy nežádoucí osoba, na což jsem hrdý. Být na seznamu se Silviem Berlusconim, Gérardem Depardieu, to je vybraná společnost. Zažil jsem tam šokující věci. Rozstřílené školy, nemocnice, obytné domy. Nešla tam často elektřina, nefungovalo topení, netekla voda, prostě otřesné životní podmínky.

Jste pro zdanění církevních restitucí?

Dokonce považuji za darebáctví, že zdanění restitucí nebylo součástí příslušného zákona. ČSSD měla ve volebním programu, že tuto problematiku bude řešit, ale nyní tvrdí, že pokud ano, tak jen v případě souhlasu církve. Ta přitom dostává miliardy korun za majetek, který byl navíc značně nadhodnocen. Vůbec celé církevní restituce považuji za lumpárnu a od samého počátku je odmítám. Ti, kteří je odsouhlasili, by měli stát před soudem, protože je to nestoudné rozebírání republiky. Za Masaryka, na kterého se občas, když potřebují, odvolávají, byl omezen majetek církve a mělo to tak zůstat. Jedna z věcí, které bývalému prezidentovi Václavu Klasovi zásadně vyčítám, je po jeho kontroverzní amnestii i podpis církevních restitucí. Pokud by tak neučinil a vrátil zákon zpět Poslanecké sněmovně PČR, ve druhém hlasování by již neprošly. O tom jsem přesvědčen nejen já.