Nechápu, proč bláznivou Merkelovou premiér Sobotka pozval do Prahy. Přeskočilo i jemu? Němkyně zaměstnaná v Německu jako federální kancléřka, je pro slušné lidi nežádoucí osobou. Neb významným způsobem napomohla islámské invazi do EU v roce 2015. Místo toho, aby byla za to odsouzena k doživotí, stále se vydává za političku. A Sobotka jí to „baští".

Oni už i Němci protestují proti tomu, že ještě předstírá, že je političkou. Např. v sousedním Sasku se uskutečnila řada demonstrací, jedna z posledních byla např. 23. srpna v Pirně.

Sobotka dobrovolně dělal to, co prezident Hácha dělal v roce 1939 z donucení. Kejval německému kancléři.
Prý se shodneme s Merkelovou na posílení ochrany vnější schengenské hranice. Vždyť k žádnému posílení vnější hranice EU nedochází. Stále k nám volně připlouvají migranti, a když nemají síly doplavat, ještě je „hlídači hranic" vyloví a dopraví na území EU. Fraška. Naprostou drzostí je, že bláznivá Merkelová v Praze vyzdvihla, že ČR podpořilo námořní misi NATO v Egejském moři, která má zamezit nelegálním plavbám migrantů na řecké ostrovy. Vždyť tato pseudomise nic a nikoho neomezuje.

Shodli se prý i na přijímání podobných opatření pro zamezení velkého přílivu migrantů, jako byla březnová dohoda mezi EU a Ankarou o vracení uprchlíků do Turecka. Jenže, to nebyla dohoda, ale turecké vydírání.
Turecko mělo za povinnost bránit nelegální migraci. Prezident Erdogan migraci do EU jako formu diverze naopak podporoval. Erdogan EU vydírá, a jako protihodnotu, chtěl miliardy eur chce i bezvízový vstup Turků do EU. Na tom jako rozumném opatření se mohou shodnout jenom idioti.

Sobotka se snaží si zachovat tvář alespoň tím, že se v názoru na rozdělování uprchlíků mezi země Evropské unie na základě kvót názory ČR a Merkelové, rozcházejí. Abych to bral vážně, musela by proti tomu podat ČR žalobu, stejně, jako to udělal maďarský Orbrán, ne jenom žvanit kdesi v koutku aby nebyl moc slyšet občany země, kterou má chránit.

Sobotka místo kritiky vzrůstajícího nebezpečí na území Německa kvůli mimořádně vysokému nárůstu počtů nelegálních migrantů v SRN a fašizaci Turků na území SRN, kteří jsou pod vlivem tureckého islamistického Erdogana, se usmíval, že vztahy obou zemí jsou blízké a daří se je lepšit. Jako příklad pokroku ve vztazích Sobotka jmenoval dohodu o spolupráci policejních orgánů, která začne platit na začátku října. Nějak zapomněl na to, že úzká spolupráce policie a celníků mezi ČR a SRN již dávno v praxi probíhá.

 

Jaroslav Doubrava