Čekají nás krajské a senátorské volby, ve vašem obvodu Ústí nad Labem se půjde k obojím volbám. V jakém stavu je podle vás Ústí nad Labem a celý kraj? A změnilo se něco za poslední roky?

Ukazuje se, jak málo mohou kraje udělat. Poslední hejtmanská vláda, kde funguji též jako zastupitel, zlepšila krajskou osobní dopravu a celkově se rozumně snažila zlepšovat infrastrukturu. Ale jaká je omezená moc kraje a měst se ukazuje, že se z našeho kraje stává díky mafiánům z realitních kanceláří skladiště nepřizpůsobivých cikánů devastujících pronajaté byty a vlastně celé domy. Nechápu jak je možné, že je za to nikdo netrestá, naopak, stát poskytuje miliony na likvidaci jimi, tedy cikány, zničené celé domy. Abych ale byl ke kraji spravedlivý, musím říci, že současné vedení výrazně zlepšilo hospodaření. Kus práce se udělalo na opravách komunikací. Co, jako dobrovolný hasič velmi vysoko hodnotím je, že se konečně začalo s vybavováním sborů dobrovolných hasičů novou, moderní technikou.

Horší to je s Ústím nad Labem. Paralyzované vedení města, všudypřítomný nepořádek na komunikacích včetně chodníků, které by mohli uklízet ti, pro které je pohodlnější chodit pro sociální dávky. Téměř na centrálním náměstí betonové monstrum, se kterým nikdo nic nedělá jakoby nikomu z města ta hrůza nevadila atd.

Kraje mají určitou integrační funkci, ale chybí nám přesto okresy. Pro malé obce jsou potřebné, protože úředníci na okresu znali dobře své okolí a byli odborným zázemím pro obce. To v právní džungli, která panuje, bylo velmi potřebné a důležité! Na rozdíl od krajských úředníků byli skutečně znalí problémů obcí.

O Ústeckém kraji, konkrétně Děčínu, se nedávno mluvilo i v souvislosti s romským fotbalový klubem FC Roma a protesty kolem toho, že dokument o tomto týmu nebyl promítán na stadionu FC Bohemians Praha. Jedná se o klub, ve kterém se angažuje ministr Jiří Dienstbier, který zároveň na svém úřadě založil agenturu HateFree, která se podílela na realizaci dokumentu. Nepřijde vám to jako zneužívání romské otázky a fotbalového klubu Bohemians v předvolební kampani?

Jednoznačně, lidé kolem Dienstbiera jsou šmejdi. Neprodávají předražené výrobky, ale jako vychytralí šmejdi nabízejí iluzi, že jsou lepší než my ostatní. Už to, že je za tím J. Dienstbier to napovídá! Vím totiž, jak se o cikány a jejich bydlení, resp. devastaci bytů, zajímal při své návštěvě v Litvínovském Janově. A agentury jako tato? Podívejte se na tu řadu obdobných agentur požírajících desítky, ne li stovky, milionů korun a výsledek? Nula. Peníze mizí jak v černé díře.

Jak na vás vůbec v poslední době působí aktivity ministra Jiřího Diensbiera? Objevují se již názory, že jeho prosazování agendy „liberální levice“ zásadním způsobem proměňuje naši společnost, a společně s kolegyní Michaelou Marksovou nebo ombudsmankou Annou Šabatovou provádějí zásahy do společenských vztahů, jaké tu od roku 1989 nebyly. Jak se na jejich činnosti díváte?

Lidi jako Dienstbier, Šabatová a spol. považuji za sociálně – kulturní teroristy. A agentury jako je HateFree za skrytě fašistické organizace snažící se podrývat zbytek tradic a jistot, které zde ještě v kulturně – sociální oblasti máme. Píšu o tom také ve své knize „Evropa (opět) spěje je katastrofě“, kterou jsem tento měsíc vydal. Kolikrát už jsem si položil otázku, zda jsou tak hloupí, nebo zda jsou nepřáteli našeho národa vedeni k tomu, aby mu nejen škodili, ale aby ho přivedli k zániku, k okupaci jejich pořádkem, který je velmi pěkně ukazuje na jejich podpoře nelegálních migrantů.

Minulý víkend se konaly parlamentní volby v Rusku. Jejich výsledky jsou některými lidmi zpochybňovány. Odpovídá úspěch Jednotného Ruska a dalších subjektů, například Žirinovského Liberálních demkratů, podle vás skutečným náladám voličů?

Odpovídá. Přesně. Západ, či spíše USA, začaly s Ruskem od roku 2014 ekonomickou válku. Čemu se tedy divit? Dost vysoká neúčast voličů ve volbách znamená, že lidé vědí, že nelze současný stav změnit, právě díky agresivitě Západu, že není třeba ani chodit k volbám, prostě nic jiného než dosavadní status quo, nelze předpokládat, dokud se Západ neprobudí se svého pitomého snu o blahodárnosti ekonomické blokády Ruska. V tom vidím vysvětlení, proč volební účast nepřekročila hranici 50 procent, zůstala na 47,9 procenta. V řadě velkých měst včetně Moskvy byla ještě nižší. Pokud jde o Žirinovského, jeho pozice je standardní. Určité malé procento lidí má vždy a v každé společnosti ultra-tvrdé názory. Vite co je mi velmi zajímavým? Podvody ve volbě rakouského prezidenta, dokonce takové, že vedly ke zrušení voleb, nechávaly ty „spravedlivé“ duše v pohodě. V Rusku volby dopadly jinak, než si přáli euroidioti, tak je zpochybňují. Myslím si, že prezident Putin si mohl být natolik jistý vítězstvím jeho strany, že nějaké podvody nepotřeboval.

České ministerstvo zahraničí neuznává výsledky voleb na Krymu, který podle něj není právoplatnou součástí Ruské federace. Jak se na tento problém díváte vy?

České ministerstvo zahraničí vždy bylo tiskovou pobočkou hegemona. Kdysi to byl Sovětský svaz, teď to je svaz nazývaný Spojené státy americké. Krym byl po dobití na Osmanské říši součástí Ruska. Součástí Ukrajiny se stal jenom díky magorovi Chruščovovi, který ve svém velikášství Krym přidělil své rodně Ukrajině. To je podobné jako kdyby Obama se ožral a daroval Floridu Kubě. Krym je právoplatnou součástí Ruské federace. Rozhodli o tom občané Krymu v platném referendu, ať se to Zaorálkovi a jeho partě líbí, nebo ne.

A když jsme u těch voleb, volilo se též v Německu, konkrétně v Berlíně. Jsou to letos již několikáté volby, ve kterých zaznamenala neúspěch kancléřka Angela Merkelová. Co to podle vás vypovídá o náladách německých voličů? A čekáte, že v reakci na to kancléřka změní svou politiku, nebo bude stále opakovat „my to zvládneme“?

Merkelovou změní jenom krematorium. Podobně jako Hitler i ona jako kancléřka musí držet svou stranickou linii až do hořkého konce. Nemůže přece přiznat, že se zachovala v posledních letech, především v migrační politice, jako idiot. Bohužel, podobně jako Hitler, i ona až do hořkého konce budeme mít hodně „fandu“. Je s podivem, ale Merkelové stále naivně věří přes třetinu Němců. Místo toho, aby jí za stav, do kterého dostala Evropu, vypráskali z úřadu kancléře tak, jak to udělali právě v Berlíně. Kdyby to měla v hlavě srovnané, po těch dvou volebních výprascích, které dostala by se stáhla do ústraní a snažila se o to, aby se na ní co nejdříve zapomnělo. Nemyslím si totiž, že by chtěla to zvěrstvo, které Evropě způsobila napravit.

Letošní podzim není spojen jen s volbami, ale jisté skupiny jej hodlají zasvětit dvojímu výročí prezidenta Václava Havla. V říjnu jeho nedožitým osmdesátinám, v prosinci pak pátému výročí jeho úmrtí. Jak se díváte na to, co z jeho odkazu jeho „apoštolové“ za těch pět let udělali?

Mé názory na tohoto alkoholika jsou dostatečně známé a nemyslím si, že by mi stál za to se k němu vyjadřovat. Stačí si připomenout jeho termín „humanitární bombardování“ a musí se vám dělat nevolno od žaludku. A ti apoštolové? Za nejhnusnější jejich počin považuji přejmenování Ruzyňského letiště. Prostě, co nezmršil on, snaží se dorazit oni. Jsou to mimozemšťané, kterým někteří říkají také sluníčkáři. Měli by se vydat za jeho bustou do USA. Tam by tolik neškodili. Nic jiného si nezaslouží.

Podobný druh piety jsme zažili nedávno kolem gymnastky Věry Čáslavské. Nepřišlo vám její oslavování a zmiňování její morální integrity až příliš přepjaté?

Ano, to zcela určitě. Proč? U mne ztratila svůj kredit v okamžiku, kdy se jala obhajovat syna, který zavraždil svého otce a ještě pro něj bez známky lítosti, jak ho vychovala, vybrečela u Havla milost. I to ukazuje jakým a kým Havel byl.

Centrem těchto akcí je pražská Knihovna Václava Havla. Ta přitom může mít značné problémy, v parlamentu se objevil návrh na zestátnění majetku miliardáře Zdeňka Bakaly, jeho hlavního donátora. Jak se díváte na tento návrh? Měly by být závazky pana Bakaly, zejména v OKD, řešeny právě tímto způsobem?

Je to rozumný návrh, ale musel by být po právní stránce řádně dokladován, což by mohlo vypracovat jenom nejvyšší státní zastupitelství nebo jím určené státní zastupitelství. Muselo by se prokázat, že jeho aktivity jsou za hranicemi dobrých mravů. Předběžně by se přitom mohl zmrazit jeho majetek. Protože proces zestátnění by jistě trval administrativně nejméně jeden rok. Ale k tomu, bohužel, nedojde. Na to nemá nikdo ze současných mocipánů „gebíry“. Víte, pokud jde o Bakalu. Ano, horníkům patří mzda, to bezesporu. Jen nevím, proč to opět platí stát, proč nesáhne panu Bakalovi na jeho miliardy, které mu ti horníci vydělali a nevyplatí je z nich.

 

Jaroslav Doubrava