Lukas Wünsch pochází z Litoměřic, kde také již 42 let žije. V současné době je zastupitelem a radním města a jednatelem Zahrady Čech, s. r. o. Je ženatý a je otcem dvou dětí.

Mezi jeho koníčky patří rekreační pohyb, zejména plavání a jízda na kolečkových bruslích. Od svých 14 let pilotuje bezmotorová i motorová letadla a je držitelem průkazu Soukromý pilot letadel. Jako člen Aeroklubu v Roudnici nad Labem se již 25 let podílí na organizaci prestižní a diváky vyhledávané letecko-společenské akce Memorial Air Show, která jako vůbec první v porevolučních letech morálně a důstojně rehabilitovala bývalé vojenské piloty II. světové války RAF v Anglii. Při posledním ročníku dokonce padl absolutní rekord v návštěvnosti, kdy tento svátek navštívilo kolem 60.000 diváků. I touto akcí tak podporuje návštěvnost nejen Roudnice nad Labem, ale zároveň i celého kraje.

Zahradu Čech již dva roky propojuje s Ústeckým krajem a daří se mu to. Stal se vyslancem a zástupcem kraje v celé republice a pod jeho vedením získala ocenění Rodinné stříbro Ústeckého kraje za svůj význam a přínos kraji. Z toho profitují všichni. I proto kandiduje, aby této perle našeho kraje pomáhal, jak se o to snažili již naši dědové. Zahrada Čech je jedna z významných výstav Ústeckého kraje, která všem návštěvníkům z celé republiky dokazuje, že severní Čechy nejsou jen doly a špatný vzduch. Každoročně tak tuto část Ústeckého kraje navštěvují statisíce návštěvníků ze všech míst ČR.

Kromě práce pro město Litoměřice pracuje 15 let v civilním letectví, z toho více než 10 let létal jako člen posádky dopravních letadel Českých aerolinií. V současné době pracuje jako letecký instruktor na letišti v Ruzyni a přednáší na střední letecké dopravní škole v Praze. Na svých pracovních cestách navštívil všechny kontinenty a řadu zemí. Jak sám říká, ze všech zemí si přivezl mnoho dobrých zkušeností, které se snaží uplatnit při své práci doma, ve své zemi. Mnoho problémů, které tu řešíme, totiž u sousedů často řeší také, anebo již vyřešili. Nemusíme proto zkoušet udělat všechny chyby sami, ale můžeme se poučit z chyb těch druhých. Hovoří plynně anglicky, německy a rusky.